Merdiven Altı Nasıl Değerlendirilir

Merdiven Altı Nasıl Değerlendirilir

Evlerimizde değerlendirilmesi gereken bir çok alan mevcut. Bu alanlardan birisi de merdiven altı bölümleridir. Merdiven altları ilk bakışta pek hoşunuza gitmeyen bölümler olarak gelsede iyi bir dizayn ve dekorasyonla evinizin en göz alıcı noktası haline gelebilir.

Merdiven altı boşluk kısmında yapılabilecekler alanın büyüklüğüne bulunduğu odaya birinci dereceden bağlıdır. Eğer merdiveniniz bir salon ya da oturma odasındaysa okuma köşesi, kitaplık gibi değerlendirilebilir. Dış kapı girişinin olduğu bölümdeyse bu boşluğu bisikletlerinizi asacağınız bir park yerine dönüştürebilirsiniz.

Merdiven Altı Nasıl DeğerlendirilirMerdiven Altı Nasıl DeğerlendirilirMerdiven Altı Nasıl Değerlendirilir

Merdiven Altı Nasıl DeğerlendirilirMerdiven Altı Nasıl Değerlendirilir

Oturma odanızın içindeki merdiven altı bölümü eğer yeterince genişse oturma alanı olarak düzenleyebilirsiniz. Genel davranış biçimi ise giriş kısımlarında bulunan merdiven altı bölümler için vestiyer, portmanto, ayakkabılık olarak değerlendirmek ya da dekorasyon amaçlı kullanmak olmalıdır.

Merdiven boşluğu için kendi ilgi alanlarınıza göre de seçimler yapabilirsiniz. Örneğin, şarap konusuna ilgili iseniz küçük bir şarap mahzeni gibi kullanabilirsiniz.

Merdiven Altı Nasıl DeğerlendirilirMerdiven Altı Nasıl Değerlendirilir

Küçük evler için çalışma masası ve diğer mobilyaları bu alanda kullanarak bir home ofis oluşturabilirsiniz. Kitaplıklar, masa, raflar bu boşluğa uygun bir şekilde yaptırılabilir.

Bir çok uygulamada ise çekmeceler ve dolaplar ile değerlendirilmiş merdiven altları görüyoruz. Fazla eşyalarımızı depolamak ve düzenlemek için bu tarz çalışmalar yapılıyor. Merdiven altı dekorasyonu için yapılabilecekler sizin ihtiyaçlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda şekillendirilmelidir.

Merdiven Altı Nasıl DeğerlendirilirMerdiven Altı Nasıl Değerlendirilir

tarihinde eklendi.

Konu ile ilgili yorumunuzu bırakın